image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

Żoliborz Youngers - wolontariusze z "Kostki"

KIM JESTEŚMY? 

Żoliborz YOUNGERS to nasza parafialna ekipa młodych ludzi, która pełną parą przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w 2016 r. w Krakowie. Kraków będzie miejscem centralnych obchodów, ale świętować będzie cała Polska i wszystkie polskie parafie. 

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY (ŚDM) - CO TO JEST?

ŚDM to wielkie święto młodych, na które przybędą do Polski „tłumy młodzieży” z całego świata. Chcemy ich godnie przyjąć, by z jak najlepszej strony odkryli i poznali ojczyznę św. Jana Pawła II, który zapoczątkował te międzynarodowe spotkania.

ŚDM Kraków 2016

Kraków będzie miejscem centralnych obchodów, wszystko jednak zacznie się już tydzień wcześniej we wszystkich polskich diecezjach. ŚDM rozpoczną się od tzw. „Tygodnia w Diecezji”, który poprzedzi krakowskie wydarzenia i spotkania z papieżem. Nasza Archidiecezja, już teraz, spodziewa się przybycia ok. 30.000 młodych ludzi z różnych zakątków świata. Będzie to dla Warszawy i okolicznych miejscowości nie lada wyzwanie aby ich przyjąć, przenocować u rodzin, oraz zapoznać z historią naszej stolicy i ojczyzny, polską kulturą, a także ważnymi miejscami związanymi z naszą wiarą.

 

DLACZEGO ŚDM BĘDĄ W "KOSTCE" NA ŻOLIBORZU i JAKA JEST NASZA MISJA?

Z pewnością nasza parafia znajdzie się na mapie ŚDM, jako miejsce ważne i obowiązkowe do nawiedzenia przez młodych pielgrzymów. Dlatego przez najbliższe półtora roku pragniemy przygotować zarówno nasze sanktuarium, jak i nas samych, na spotkanie Chrystusa obecnego w drugim człowieku, który przybędzie do nas z różnych stron świata. Jako młodzież działająca  w naszej parafii, którą prawie wszyscy w skrócie nazywamy „Kostka”, mamy niezwykłe zadanie związane z życiem i świętością naszego bł. ks. Jerzego. Mamy świadomość, że to wyjątkowy dar od Boga dla naszej żoliborskiej parafii i tych, którzy ją tworzą. Dlatego, chcemy by świadectwo tego wyjątkowego kapłana poznał cały świat, a ufamy, że ŚDM pomogą nam w tym.

 

CHCEMY ZANIEŚĆ ŚWIĘTOŚĆ BŁ. KS. JERZEGO CAŁEMU ŚWIATU!
Oczywiste jest, że jeżeli mamy pokazać światu postać bł. ks. Jerzego, sami musimy Go poznać, a co ważne – chcemy go lepiej poznać. Mimo że od jego śmierci minęło 30 lat, to dla naszego pokolenia jest on już cząstką polskiej historii. Nie jest to jednak przeszkoda, ale błogosławieństwo od Boga, bo patrząc z perspektywy lat, jeszcze bardziej dostrzegamy jak wyjątkowym człowiekiem i kapłanem był bł. ks. Jerzy, widzimy jak ważna była to postać dla ludzi młodych żyjących w tamtych czasach, ale także jak ważna była to postać dla naszej ojczyzny, co więcej dalej taka pozostaje. Dlatego, jeszcze bardziej czujemy obowiązek bycia ambasadorami bł. ks. Jerzego podczas ŚDM i świadkami Jego życia i świętości. Chcemy lepiej Go poznać, chcemy zaprzyjaźnić się z Jego osobą i dziełem jakie po sobie zostawił. Dlatego na ostatnim spotkaniu, żoliborskich wolontariuszy – YOUNGERS’ów odwiedziliśmy z ks. Michałem Kotowskim, muzeum naszego błogosławionego kapłana i męczennika. To była nasza pierwsza, tak dokładna i szczegółowa „podróż” przez całe życie i dorobek bł. ks. Jerzego. Ufamy że nie ostatnia, bo każdy z nas zdobył wiele nowych informacji na Jego temat. Planujemy dalsze przygody z bł. ks. Jerzym – przez czytanie książek i różnych publikacji o Jego osobie, oglądanie filmów a także nawiedzenie miejsc związanych z Jego życiem i działalnością. W planach spotkań żoliborskich wolontariuszy są również rozmowy z osobami, które spotkały księdza Jerzego i dla których jest On postacią szczególną. Podczas ostatniego spotkania YOUNGERS’ów, dzięki uprzejmości ks. Zbyszka, otrzymaliśmy pierwsze egzemplarze książki, przedstawiającej życie i sylwetkę ks. Jerzego, które obecnie czytamy. Od tego momentu nasza biblioteczka ma się powiększać, a my obiecujemy systematyczną lekturę dzieł poświęconych osobie Błogosławionego.

 

NASZE PLANY:
Przygotowując się do ŚDM, podczas których, my – młodzi, mamy być GOSPODARZAMI dla młodych z całego świata, pragniemy sami na nowo odkrywać historię naszego Błogosławionego, tak by bliskie Jemu słowa:  „NIE DAJ SIĘ ZWYCIĘŻYĆ ZŁU, ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ” realizowały się w naszym życiu. Przed nami dużo pracy: nakręcenie krótkich filmów, ankiety, prezentacje, artykuły promujące naszą działalność, a to wszystko tłumaczone na różne języki. Dlatego potrzebujemy wielu młodych rąk i głów, chętnych do działania. Rąk i głów każdego młodego człowieka, w którym budzi się pragnienie wsparcia tego dzieła. Osób, dla których ks. Jerzy jest wyjątkową postacią i świętym kapłanem.Ulotki, które sami zaprojektowaliśmy, a teraz rozdajemy Spotkanie w Dolnym Kościele Prosimy grupy parafialne o modlitwę Chcemy poprzez te przygotowania nie tylko rozwijać wiedzę o ks. Jerzym i pogłębiać relację z Bogiem, ale także rozwijać siebie, zdobywać nowe umiejętności, które przydadzą się również w naszym dorosłym życiu. Jednak główny cel jaki sobie wyznaczyliśmy, to zaniesienie ŚWIĘTOŚCI bł. ks. Jerzego całemu światu. Więc jeśli czujesz, że mógłbyś/mogłabyś wspomóc to dzieło swoją kreatywnością, znajomością języków, zdolnościami artystycznymi, umiejętnościami graficznymi i dziennikarskimi lub innymi, a przede wszystkim twoim ENTUZJAZMEM i CHĘCIĄ DO DZIAŁANIA DLA CHWAŁY BOGA - DOŁĄCZ DO NAS!

 

INFO O NAS:
ŻOLIBORZ YOUNGERS – Parafialne Centrum ŚDM
w par. św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu już działa.

Spotykamy się w każdy II. czwartek miesiąca, o godz. 19:00 w Dolnym Kościele. Każde spotkanie rozpoczynamy modlitwą: wszystko co robimy chcemy robić na JEGO (BOŻĄ) CHWAŁĘ! 

Od ostatniego WIECZORU z JEZUSEM rozpoczęliśmy cykl „5 minut dla ŚDM” poprzez, które będziemy powierzali naszą pracę Panu Bogu. Wiele osób modli się w naszej intencji, prosząc o Boże prowadzenie tego dzieła. W ostatnią sobotę stycznia poprosiliśmy wspólnotę Żywego Różańca, aby objęła naszą działalność i nas samych modlitwą, miesiąc temu do modlitwy w tej intencji dołączyły osoby biorące udział w modlitwie uwielbienia WIECZÓR z JEZUSEM. Będziemy prosić kolejne wspólnoty i osoby o wsparcie modlitewne.

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ CIEBIE!
Jak widać – modlitwa za ŚDM i o dobre przygotowanie naszej parafii i sanktuarium już trwa. Trwają już także prace przygotowujące do tego wydarzenia.

Jesteś młody, Bóg jest dla Ciebie WAŻNY, KOCHASZ Boga i Jego Kościół, a dzięki Nim bł. ks. Jerzego – to miejsce dla Ciebie! Czekamy na takich jak TY! Nie daj się dłużej prosić – przyjdź na najbliższe spotkanie - 12.02.2015. o godz. 19.00 w Dolnym Kościele. Już dziś zapisz ten dzień w kalendarzu i przyjdź. ŚDM to dar dla naszego młodego pokolenia… Drugiej takiej okazji jako młodzi nie otrzymamy.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
Aby do nas dołączyć możesz wypełnić formularz zgłoszeniowy, klikając >>FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY<<, albo napisz do nas wiadomość e-mail, w której wyrazisz chęć dołączenia do nas, nasz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

MODLIMY SIĘ o CIEBIE i CZEKAMY!

MONIKA – wolontariusz z Żoliborz YOUNGERS

 

Wszystkie artykuły o działalności naszego wolontariatu są dostępne na naszej stronie, odnajdziesz je klikając na ten link: ŻOLIBORZ YOUNGERS - aktualności

 

 

 

2017  Duszpasterstwo Młodzieży parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie   globbers joomla template