image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

FILM PROMUJĄCY WOLONTARIAT w "KOSTCE"

Długo czekaliśmy, ale było warto. Mamy nareszcie nasz filmik promujący nasz parafialny wolontariat ŚDM - "Żoliborz YOUNGERS". Dziękujemy Maurycemu i wszystkim aktorom za poświęcony czas i zrealizowanie tego dzieła, a Was zapraszamy na nasze youngers'owe spotkania. Pierwsze po wakacjach odbędzie się w drugi czwartek września. 

  

Czytaj więcej: FILM PROMUJĄCY WOLONTARIAT w "KOSTCE"

PREMIERA FILMU PROMUJĄCEGO YOUNGERS'ów

YOUNGERS'owy PLAKAT

Mamy w końcu nasz YOUNGERS'owy plakat, który przekazuje informację o nas i zaprasza na nasze spotkania. Dziękujemy naszej Pani Grafik - Eli za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. 

YOUNGERS'owe WIADOMOŚCI - czerwiec 2015 A.D.

Kończy się czerwiec, a to oznacza, że za nami rok pracy w parafialnym wolontariacie do Światowych Dni Młodzieży „Żoliborz Youngers”. Pod koniec maja dziękowaliśmy Panu Bogu za to dzieło podczas Mszy Świętej i prosiliśmy by dalej nas prowadził i błogosławił. Zaś w drugi czwartek czerwca - na naszym ostatnim spotkaniu, podsumowaliśmy dotychczasowe działania i zadania, które postawiliśmy sobie za cel.

 

Czytaj więcej: YOUNGERS'owe WIADOMOŚCI - czerwiec 2015 A.D.

11-06-2015 - spotkanie wolontariuszy ŚDM

ZAPRASZAMY 

M Ł O D Z I E Ż   S Z K O L N Ą,   A K A D E M I C K Ą  i   M Ł O D Y C H   P R A C U J Ą C Y C H

na, ostatnie przed wakacjami, spotkanie 

PARAFIALNEGO CENTRUM ŚDM 2016 

- ŻOLIBORZ YOUNGERS -

  

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich młodych, którym  bł. ks. Jerzy nie jest obojętny i którzy chcą pomóc w zafascynowaniu Jego osobą młodych ludzi z całego świata.

Czytaj więcej: 11-06-2015 - spotkanie wolontariuszy ŚDM

INFO z majowego spotkania YOUNGERSÓW

     Nadszedł piękny i pachnący maj, przyszła też pora na kolejne spotkanie wolontariuszy ŚDM działających przy parafii. św. Stanisława Kostki. Spotkanie, tym razem, rozpoczęliśmy od Nabożeństwa Majowego, powierzając naszą działalność Maryi – naszej Matce i Przewodniczce w drodze za Panem. Po wspólnej modlitwie przeszliśmy do kaplicy św. Franciszka, gdzie kontynuowaliśmy nasze spotkanie.

    CZĘŚĆ FORMACYJNĄ, czyli tzw. dzielenie w małych grupkach, oparliśmy o kolejny fragment Listu do Młodych całego świata – „Parati Semper” św. Jana Pawła II, była to dalsza refleksja nad ewangeliczną sceną spotkania Jezusa z Bogatym Młodzieńcem. Papież wskazał, że młodość jest dla nas - ludzi młodych - ogromnym bogactwem. Próbowaliśmy wspólnie odpowiedzieć sobie na pytania, w jaki sposób nie stracić czasu młodości, który teraz jest nam dany. Rozmawialiśmy o poszukiwaniu sensu życia i o zagrożeniach związanych z wchodzeniem w dorosłe życie, co związane jest z licznymi wyborami i wątpliwościami. Jan Paweł II zwracał uwagę na to, że młodość jest paletą możliwości, dróg, którymi możemy podążać. Czas dzielenia był niezwykle owocny i budujący. Wciąż na nowo odkrywamy, że Jezus jest Źródłem i Celem wszystkich naszych pragnień i marzeń. To On nadaje wszystkiemu sens.

Czytaj więcej: INFO z majowego spotkania YOUNGERSÓW

14-05-2015 - spotkanie wolontariuszy ŚDM

ZAPRASZAMY 

M Ł O D Z I E Ż   S Z K O L N Ą,   A K A D E M I C K Ą  i   M Ł O D Y C H   P R A C U J Ą C Y C H

na kolejne spotkanie 

PARAFIALNEGO CENTRUM ŚDM 2016 

- ŻOLIBORZ YOUNGERS -

  

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich młodych, którym  bł. ks. Jerzy nie jest obojętny i którzy chcą pomóc w zafascynowaniu Jego osobą młodych ludzi z całego świata.

Czytaj więcej: 14-05-2015 - spotkanie wolontariuszy ŚDM

YOUNGERS'i na Szlaku Męczeństwa bł.ks. Jerzego

W sobotę - 18.04.2015 żoliborscy YOUNGERS'i udali się na pielgrzymkę - "Szlakiem męczeństwa błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki". Odwiedziliśmy Bydgoszcz, Górsk i Włocławek. Jak było i co zobaczyliśmy dowiecie się czytając naszą krótką relację i zerkając na poniższe zdjęcia. 

Czytaj więcej: YOUNGERS'i na Szlaku Męczeństwa bł.ks. Jerzego

YOUNGERS'owe WIADOMOŚCI- kwiecień 2015

Czyli relacja z ostatniego spotkania wolontariuszy ŚDM działających przy naszej parafii i sanktuarium...

Kwietniowe spotkanie wolontariuszy Żoliborz YOUNGERS zaczęliśmy, tak jak wcześniej, od  Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Św. Franciszka (zwanej Dolnym Kościołem). Na prośbę niektórych z nas czuwanie przy Zbawicielu rozpoczęliśmy już o godz. 1845, a więc 15 min wcześniej i tak już będzie w kolejne drugie czwartki miesiąca. Jako, że był to tydzień poprzedzający Niedzielę Miłosierdzia Bożego zawierzyliśmy nasz wolontariat Bogu Miłosiernemu w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Czytaj więcej: YOUNGERS'owe WIADOMOŚCI- kwiecień 2015

09-04-2015 - spotkanie wolontariuszy ŚDM

ZAPRASZAMY 

M Ł O D Z I E Ż   S Z K O L N Ą,   A K A D E M I C K Ą  i   M Ł O D Y C H   P R A C U J Ą C Y C H

na kolejne spotkanie 

PARAFIALNEGO CENTRUM ŚDM 2016 

- ŻOLIBORZ YOUNGERS -

  

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich młodych, którym  bł. ks. Jerzy nie jest obojętny i którzy chcą pomóc w zafascynowaniu Jego osobą młodych ludzi z całego świata.

Czytaj więcej: 09-04-2015 - spotkanie wolontariuszy ŚDM

YOUNGERS'i na planie filmowym

YOUNGERS'i na planie21 marca to dzień, który w świadomości uczniowskiej uchodzi za święto - dzień wagarowicza. Żoliborscy YOUNGERS'i nie zachowali się jak uczniowie i nie uciekli od swoich zadań i obowiązków - punktualnie o godz. 10.00 stawili się na parafii, by nakręcić filmik promujący nasz wolontariat ŚDM. Większość z nas po raz pierwszy znalazła się na profesjonalnym planie filmowym - i z pewnością wszyscy doświadczyliśmy, że jest to zadanie niełatwe, ale wręcz przeciwnie wymagające cierpliwości, skupienia a przede wszystkim czasu i dużo dobrego humoru. Dzięki kilku godzinom spędzonych razem przed kamerą zdobyliśmy nowe umiejętności, a przede wszystkim lepiej siebie poznaliśmy, bo mieliśmy czas na rozmowy i przebywanie ze sobą. Jak było na planie filmowym - nie da się tego opisać w kilku słowach, dzielimy się jednak naszymi wspomnieniami i kilkoma zdjęciami. Przeczytajcie naszą relację, zerknijcie na zdjęcia i poczujcie się przez chwilę jak my.

 

Czytaj więcej: YOUNGERS'i na planie filmowym

Marcowe spotkanie YOUNGERS'ów już za nami...

12 marca br., w II czwartek miesiąca odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy ŚDM działających przy parafii, na którym otrzymaliśmy wiele nowych informacji nt. naszej działalności.  

W czasie pierwszych minut zgromadzeni przy Najświętszym Sakramencie, w modlitwie spontanicznej zawierzyliśmy Bogu nasze trudy i działania, prosząc Go o błogosławieństwo naszej pracy. Następnie wolontariusze podzielili się na kilku osobowe grupki – tzw. grupki dzielenia. W każdej z nich rozważane były fragmenty orędzia papieża Franciszka (całość tutaj: Orędzie papieskie na XXX ŚDM). Po zapoznaniu się z nim, wspólnie próbowaliśmy zastanowić się nad słowami, które papież skierował do młodych. Odpowiadaliśmy m. in na pytania „co według nas znaczy być Błogosławionym?”, „co zanieczyszcza serca ludzkie” i „jak możemy dbać o czystość naszych serc”, a wszystko to w kontekście jednego z ewangelicznych błogosławieństw: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8), które jest hasłem tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży. 

Czytaj więcej: Marcowe spotkanie YOUNGERS'ów już za nami...

12.03.2015 - spotkanie wolontariuszy ŚDM

ZAPRASZAMY

M Ł O D Z I E Ż   S Z K O L N Ą,   A K A D E M I C K Ą   i   M Ł O D Y C H   P R A C U J Ą C Y C H

na kolejne spotkanie 

PARAFIALNEGO CENTRUM ŚDM 2016.

  

 Zaproszenie skierowane jest do wszystkich młodych, którym  bł. ks. Jerzy nie jest obojętny i którzy chcą pomóc w zafascynowaniu Jego osobą młodych ludzi z całego świata.

Czytaj więcej: 12.03.2015 - spotkanie wolontariuszy ŚDM

YOUNGERS'owe WIADOMOŚCI- luty 2015

Za nami kolejne spotkanie wolontariuszy „Żoliborz YOUNGERS”, których zadaniem jest przygotowanie naszej parafii i sanktuarium do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. 
Poniżej przedstawiamy info o ostatnim YOUNGERS'owym spotkaniu, a także fotki je dokumentujące.

Żoliborz YOUNGERS

Czytaj więcej: YOUNGERS'owe WIADOMOŚCI- luty 2015

12.02.2015 - spotkanie wolontariuszy ŚDM

Zapraszamy młodzież szkolną, akademicką i młodych pracujących na kolejne spotkanie Parafialnego Centrum ŚDM 2016 

 Zaproszenie to skierowane jest do wszystkich młodych, którym  bł. ks. Jerzy nie jest obojętny i którzy chcą pomóc w zafascynowaniu Jego osobą młodych ludzi z całego świata.

Czytaj więcej: 12.02.2015 - spotkanie wolontariuszy ŚDM

Żoliborz Youngers - wolontariusze z "Kostki"

KIM JESTEŚMY? 

Żoliborz YOUNGERS to nasza parafialna ekipa młodych ludzi, która pełną parą przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w 2016 r. w Krakowie. Kraków będzie miejscem centralnych obchodów, ale świętować będzie cała Polska i wszystkie polskie parafie. 

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY (ŚDM) - CO TO JEST?

ŚDM to wielkie święto młodych, na które przybędą do Polski „tłumy młodzieży” z całego świata. Chcemy ich godnie przyjąć, by z jak najlepszej strony odkryli i poznali ojczyznę św. Jana Pawła II, który zapoczątkował te międzynarodowe spotkania.

ŚDM Kraków 2016

Kraków będzie miejscem centralnych obchodów, wszystko jednak zacznie się już tydzień wcześniej we wszystkich polskich diecezjach. ŚDM rozpoczną się od tzw. „Tygodnia w Diecezji”, który poprzedzi krakowskie wydarzenia i spotkania z papieżem. Nasza Archidiecezja, już teraz, spodziewa się przybycia ok. 30.000 młodych ludzi z różnych zakątków świata. Będzie to dla Warszawy i okolicznych miejscowości nie lada wyzwanie aby ich przyjąć, przenocować u rodzin, oraz zapoznać z historią naszej stolicy i ojczyzny, polską kulturą, a także ważnymi miejscami związanymi z naszą wiarą.

Czytaj więcej: Żoliborz Youngers - wolontariusze z "Kostki"

Modlitwa za ŚDM

Modlitwa za ŚDM 2016

(prosimy cię o modlitwę w intencji przygotowań naszej parafii i sanktuarium do ŚDM. polecaj Bogu młodych ludzi, którzy chcą przekazać światu Świętość bł. ks. Jerzego Popiełuszki)

BOŻE, OJCZE MIŁOSIERNY,
który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.

Zawierzamy Ci szczególnie
ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków.
Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach współczesnego świata
i daj im łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

Czytaj więcej: Modlitwa za ŚDM

Relacja ze styczniowego spotkania YOUNGERS'ów

ŻOLIBORZ YOUNGERS - to oficjalna nazwa Parafialnego Centrum ŚDM, które przygotowuje naszą parafię i sanktuarium do ŚDM w lipcu 2016r. Tworzą je ludzie młodzi - uczący się, studiujący, czy pracujący, dla których to miejsce ("Kostka") jest wyjątkowe,a bł. ks. Jerzy Popiełuszko, Jego wiara i świętość znaczą wiele w ich życiu. Jest On dla nich wzorem godnym naśladowania. To Jego osobę i przykład wiary chcemy zanieść młodym z całego świata, bo mamy świadomość że jest On wielkim darem dla każdego kto żyje, uczy się i działa przy sanktuarium. 

Po krótkiej adoracji, omówienie planów pracy wolontariuszy na kolejne miesiącePaulina-jeden z naszych liderów, od nowej ewangelizacji z zapałem tłumaczy grupie cele naszych działań.

Na ostatnim spotkaniu żoliborskich Youngersów, które rozpoczęliśmy krótką modlitwą przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, została ogłoszona oficjalna nazwa naszego centrum.

Czytaj więcej: Relacja ze styczniowego spotkania YOUNGERS'ów

08.01.2015 - SPOTKANIE PARAFIALNEGO CENTRUM ŚDM

Zapraszamy młodzież szkolną, akademicką i młodych pracujących na kolejne spotkanie Parafialnego Centrum ŚDM 2016. 

Zdjęcie: Zapraszamy młodzież szkolną, akademicką i młodych pracujących na kolejne spotkanie Parafialnego Centrum ŚDM 2016. W planie:1. ogłoszenie wyników konkursu na nazwę naszego centrum2. prezentacja ulotki promującej i zachęcającej do współpracy z nami3. zwiedzanie muzeum bł. ks. JerzegoZaproszenie to skierowane jest do wszystkich młodych, dla których ks. Jerzy nie jest obojętny, i którzy chcą pomóc w zafascynowaniu Jego osobą młodych ludzi z całego świata.info również na: http://dmpopieluszko.pl/menu-licealisci/men-piatkowa-aktualnosci/307-08-01-2015-spotkanie-parafialnego-centrum-śdm.html

W planie:

1. ogłoszenie wyników konkursu na nazwę naszego centrum
2. prezentacja ulotki promującej i zachęcającej do współpracy z nami
3. zwiedzanie muzeum bł. ks. Jerzego

Zaproszenie to skierowane jest do wszystkich młodych, dla których ks. Jerzy nie jest obojętny, i którzy chcą pomóc w zafascynowaniu Jego osobą młodych ludzi z całego świata.

Czytaj więcej: 08.01.2015 - SPOTKANIE PARAFIALNEGO CENTRUM ŚDM

11.12.2014 - Spotkanie Parafialnego Centrum ŚDM

Zdjęcie: ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MŁODYCH (młodzież szkolną, młodzież akademicką, a także młodych pracujących), KTÓRZY CHCĄ:WŁĄCZYĆ SIĘ W PRZYGOTOWANIA,DZIELIĆ SIĘ JEDNOCZEŚNIE SWOIMI ZDOLNOŚCIAMII ZDOBYWAĆ NOWE UMIEJĘTNOŚCIDO NIEZWYKŁEJ PRZYGODY ZE ŚDM

To będzie już drugie spotkanie dotyczące przygotowań naszej parafii i sanktuarium do Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku. 

W związku z tym, że jesteśmy parafią, o której mówią "zwyczajna niezwyczajna" a jednocześnie sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przygotowań przed nami wiele. Już teraz wiemy, że będziemy jednym z kluczowych miejsc w Warszawie, do których przybędzie młodzież przebywająca w tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży - tzw. Dni w Diecezjach. Trzeba zatem zatroszczyć się oto by wszystkich młodych dobrze przyjąć i jak najlepiej przedstawić im postać bł. Ks. Jerzego. Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy - ludzi Młodych, kreatywnych, dla których już teraz to miejsce wiele znaczy. Razem - wspólnymi siłami, a przede wszystkim z Bożą pomocą poradzimy sobie z tym wyzwaniem, które z pewnością dla każdego z nas będzie niesamowitą przygodą, dzięki której zdobędziemy cenne doświadczenie i umiejętności.

Czytaj więcej: 11.12.2014 - Spotkanie Parafialnego Centrum ŚDM

PRZYGOTOWANIA do ŚDM 2016

ŚDM Kraków 2016W czwartek - 13.11.2014 rozpoczynamy naszą przygodę związaną ze ŚWIATOWYMI DNIAMI MŁODZIEŻY, które odbędą się w lipcu 2016 roku w Krakowie. Czasu może wydawać się, że jest dużo, ale jak sami wiecie dni bardzo szybko mijają i nim się obejrzymy będzie rok 2015, a potem 2016.

W związku z tym, że jesteśmy parafią, o której mówią "zwyczajna niezwyczajna" a jednocześnie sanktuarium, przygotowań przed nami wiele. Już teraz wiemy, że będziemy jednym z kluczowych miejsc w Warszawie, do których przybędzie młodzież przebywająca w tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży - tzw. Dni w Diecezjach. Trzeba zatem zatroszczyć się oto by wszystkich młodych dobrze przyjąć i jak najlepiej przedstawić im postać bł. Ks. Jerzego.  

WSZYSTKICH MŁODYCH (młodzież szkolną, młodzież akademicką, a także młodych pracujących), KTÓRZY CHCĄ:

  • WŁĄCZYĆ SIĘ W PRZYGOTOWANIA,
  • DZIELIĆ SIĘ JEDNOCZEŚNIE SWOIMI ZDOLNOŚCIAMI
  • I ZDOBYWAĆ NOWE UMIEJĘTNOŚCI
  • A PRZEDE WSZYSTKIM PRZEKAZAĆ ŚWIĘTOŚĆ BŁ. KS. JERZEGO W ŚWIAT

ZAPRASZAMY

 

Czytaj więcej: PRZYGOTOWANIA do ŚDM 2016

2017  Duszpasterstwo Młodzieży parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie   globbers joomla template