image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

YOUNGERS'i na planie filmowym

YOUNGERS'i na planie21 marca to dzień, który w świadomości uczniowskiej uchodzi za święto - dzień wagarowicza. Żoliborscy YOUNGERS'i nie zachowali się jak uczniowie i nie uciekli od swoich zadań i obowiązków - punktualnie o godz. 10.00 stawili się na parafii, by nakręcić filmik promujący nasz wolontariat ŚDM. Większość z nas po raz pierwszy znalazła się na profesjonalnym planie filmowym - i z pewnością wszyscy doświadczyliśmy, że jest to zadanie niełatwe, ale wręcz przeciwnie wymagające cierpliwości, skupienia a przede wszystkim czasu i dużo dobrego humoru. Dzięki kilku godzinom spędzonych razem przed kamerą zdobyliśmy nowe umiejętności, a przede wszystkim lepiej siebie poznaliśmy, bo mieliśmy czas na rozmowy i przebywanie ze sobą. Jak było na planie filmowym - nie da się tego opisać w kilku słowach, dzielimy się jednak naszymi wspomnieniami i kilkoma zdjęciami. Przeczytajcie naszą relację, zerknijcie na zdjęcia i poczujcie się przez chwilę jak my.

 

Paweł przygotowuje się do reportażuKręcenie pierwszych scen rozpoczęło się o godzinie 10:00 w Dolnym Kościele. Tutaj, w kaplicy św. Franciszka nakręciliśmy kilka chwil skupienia i modlitwy. Dodatkowo Paweł powiedział kilka słów do kamery o grupie modlitewnej określając jej charakter i działania.

Następnie zmieniliśmy scenerię na plac przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie każdy miał szansę wystąpić przed kamerą z mikrofonem i zaprosić inne osoby do wstąpienia w szeregi Youngersów wymyślonym przez siebie tekstem. Sceny nagrywaliśmy po kilka razy, aby Maurycy (nasz kamerzysta) mógł wychwycić z naszych wypowiedzi to co najlepsze. W tych momentach mieliśmy bardzo dużo ubawu – kiedy wielokrotnie powtarzaliśmy te same kwestie, a inni wolontariusze przyglądali się temu z rozbawionymi twarzami. W międzyczasie ks. Zbyszek zaspokoił nasz głód przyniesionym ciastem:-) . Ten czas był więc dobry nie tylko pod względem dobrze wykonanego zadania, ale także wspólnej integracji, kiedy to przy wspólnym działaniu i wśród radości mogliśmy siebie poznać, porozmawiać i obgadać wiele ważnych spraw.

Trwa ładowanie zdjęciaKolejne ujęcia naszego filmu nagrywaliśmy w salce Duszpasterstwa Akademickiego. To tam zaprezentowaliśmy kolejną naszą grupę zadaniową – tzw. Grupę Promocyjną, albo jak to nazwał ją Maurycy Grupę PR - tzw. PIJAR. O jej działaniach i celach opowiedziała Marta. Było to niezwykle trudne zadanie - w salce pełnej rozbawionych wolontariuszy Marta musiała zachować powagę i kilkakrotnie powtórzyć swoją kwestię. Mimo usilnych prób rozbawienia przez resztę wykonała swoje zadanie naprawdę profesjonalnie. W tle natomiast grupka kilku innych osób pracowała przy plakatach, ulotkach oraz komputerze.

Kilka ujęć w muzeum bł. ks. JerzegoNastępnie przeszliśmy do Muzeum błogosławionego Ks. Popiełuszki. Chcieliśmy tu przedstawić jedno z najważniejszych zadań naszego wolontariatu – szerzenie kultu ks. Jerzego. Przed kamerą stanęła Ania, jedna z najbardziej oddanych ks. Jerzemu wolontariuszek (od kilku lat jest przewodnikiem w naszym muzeum). Zachęciła ona młodych do przyłączenia się do pomocy w przygotowaniu muzeum na przyjazd pielgrzymów oraz powiedziała o możliwości stania się profesjonalnym przewodnikiem po muzeum bł. ks. Jerzego na czas ŚDM i po nich również.

Na kolejne ujęcia udaliśmy się do na górę do Kościoła. Ukazaliśmy w nich miejsce najważniejsze dla Żoliborskich YOUNGERS'ów - miejsce modlitwy, miejsce naszych spotkań ze Zbawicielem. Tu też odbywa się ciekawa scenka przyjęcia nowej osoby do grona wolontariuszy – …..ale jak wygląda ona dokładnie przekonacie się sami już niebawem:-).

Na zakończenie 2 osoby udały się jeszcze na nagranie jednej ważnej scenki do metra.

Maurycy - nasz operatorWiększości wolontariuszy cała „praca na planie” zajęła ponad 4h. Wszyscy byli trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wykonanej pracy. Byliśmy bardzo wdzięczni Maurycemu za jego bezinteresowną pomoc. Jego praca nie skończyła się jednak po 4h. Został on trochę dłużej, aby dokręcić kilka ujęć na terenie parafii oraz w salce Duszpasterstwa Akademickiego porozmawiać chwilę z księdzem i Anią. Podzielił się m.in. świadectwem o swojej pracy, a także opowiedział nam o swoich zainteresowaniach i doświadczeniach związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Nie przegapił też okazji, żeby wypytać księdza Zbyszka i Anię o wolontariat, plany dot. ŚDM i o działalność naszego duszpasterstwa. 

Kiedy wydawałoby się, że to już koniec nasz kamerzysta namówił księdza i naszą liderkę Anię do nakręcenia jeszcze jednego ujęcia. Przed mozaiką ks. Jerzego powstał, więc jeszcze ciekawy wstęp do całego filmu – ale na efekty musicie jeszcze chwilkę poczekać! My już nie możemy się doczekać i mamy nadzieję, że Wy też! 

Trwa ładowanie zdjęciaNa koniec kierujemy podziękowania - najpierw Panu Bogu, że doprowadził nas do tego momentu kręcenia filmiku promującego nasze działania, że dał dobrą pogodę i postawił przed nami ludzi, którzy chcieli nam pomóc w tym przedsięwzięciu. Dziękujemy Maurycemu za Jego otwartość i czas, który nam poświęcił. Dziękujemy też wszystkim YOUNGERS'om, którzy przybyli dając siebie, swój czas i talenty. Ufamy, że praca przyniesie efekty - nie tylko w postaci dobrego filmu,ale przede wszystkim nowych osób, które dołączą do naszej youngers'owej ekipy. 


Więcej zdjęć zobaczysz klikając link: FOTORELACJA z PLANU FILMOWEGO YOUNGERS'ów

 

PAMIĘTAJ: Wszystkie artykuły o działalności naszego wolontariatu są dostępne na naszej stronie, odnajdziesz je klikając na ten link: ŻOLIBORZ YOUNGERS - aktualności

2017  Duszpasterstwo Młodzieży parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie   globbers joomla template