image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

Bierzmowani - info

Duch ŚwiętyW życiu każdego ochrzczonego przychodzi moment, kiedy musi sam opowiedzieć się za Jezusem Chrystusem, za wiarą, którą otrzymał na Chrzcie Świętym dzięki rodzicom. Sakramentem, który potwierdza dojrzałość chrześcijańską i przygotowuje młodego człowieka do dawania świadectwa o wierze, Bogu i Jego Ewangelii jest Bierzmowanie. W naszej parafii do Jego przyjęcia przygotowuje się młodzież z ostatnich (trzecich) klas gimnazjum.

Spotkania formacyjne odbywają się raz w tygodniu - w środy w Dolnym Kościele, po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 19.00. 

 

Cały cykl przygotowań jest rozłożony na okres jednego roku szkolnego i kończy się przed wakacjami przyjęciem sakramentu Bierzmowania, który zostaje udzielony przez Księdza Biskupa. Tematy spotkań wpisują się w obchody Roku Liturgicznego, młodzież bierze czynny udział w nabożeństwach różańcowych i majowych, roratach, nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Adoracji Krzyża oraz Gorzkich Żalach. Przewidziane są także indywidualne spotkania i rozmowy z księdzem opiekunem. Przez roczną formację kandydaci angażują się w życie parafialne, biorąc udział w różnych zadaniach duszpasterskich.

Opiekunem przygotowującym młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania jest ks. Zbyszek Sawiak

bierzmowanieBierzmowanie 2012 Bierzmowanie 2012Bierzmowanie 2012  

2017  Duszpasterstwo Młodzieży parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie   globbers joomla template