image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

Lekcja dawania świadectwa wiary - film

Moi drodzy te filmiki widziałem już kilka tygodni wcześniej, jednak na jakiś czas zostały usunięte z internetu. Na szczęście wróciły do sieci. I myślę że warto byście je obejrzeli. Po to by zobaczyć co to znaczy dawać świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa, co to znaczy bronić wiary i wartości chrześcijańskich. 

Wydarzenie miało miejsce w argentyńskim mieście San Juan, gdzie przedstawiciele ruchów feministycznych i środowiska LGBT zebrali się na Krajowej Konferencji Kobiet (23-25 listopada 2013), podczas której dyskutowano o „wyzwoleniu spod patriarchalnego terroru”. Po jej zakończeniu uczestniczki debaty postanowiły zamanifestować swoje poglądy i przekonania i ruszyły by odbić i zdemolować miejscową katedrę katolicką. Po drodze pisały po murach miasta skandaliczne hasła, paradując z gołym biustem.

Kiedy o wszystkim dowiedzieli się zaalarmowani wierni, modlący się akurat w świątyni - postanowili z własnych ciał uczynić żywy mur. Ci którzy stali w pierwszym rzędzie zostali opluci, pobici, zelżeni i wymalowani farbą.

Czytaj więcej: Lekcja dawania świadectwa wiary - film

Filmik z ostatniego spotkania - sonda o niedzieli

Droga MŁODZIEŻY! 

Umieszczam dla Was filmik z naszego ostatniego spotkania w którym przeprowadzono wśród Polaków sondę nt. niedzieli. 

Możecie ją pokazać rodzicom w domu, czy znajomym i zacząć dyskutować o tym jak ma wyglądać moja niedziela. 

 

 

 

Duchowe zagrożenia dzieci i młodzieży

Korzystanie z dóbr kultury jest przywilejem i obowiazkiem każdego człowieka. Trzeba jednak sobie zdać sprawę z tego, że kultura stała się również nośnikiem złych wartości. Trzeba się przed wpływem takich negatywnych wartości bronić. Zachęcam do obejrzenia filmiku zarejestrowanego podczas jednego z sympozjów.

Rachunek sumienia dla młodych

Pokuta i pojednanieWszystkim, którzy chcą się dobrze przygotować do sakramentu pokuty i pojednania, przesyłam pomoc do zrobienia rachunku sumienia. Dla przypomnienia podaję pięć warunków sakramentu pokuty: 

1. Rachunek Sumienia
2. Żal za grzechy
3. Mocne postanowienie poprawy
4. Spowiedź szczera
5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i Bliźniemu. 

Warto też przypomnieć sobie 10 przykazań Bożych. 

Czytaj więcej: Rachunek sumienia dla młodych

2017  Duszpasterstwo Młodzieży parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie   globbers joomla template