image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

04.06.2013 - dzień skupienia

POKUTAJuż w czwartek, w III rocznicę beatyfikacji bł. ks. Jerzego, po rocznej formacji, młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Dlatego w najbliższy wtorek, 4 czerwca br., o godz. 19.00 rozpocznie się dla nich dzień skupienia, w planie którego znalazły się: nabożeństwo pokutne, rachunek sumienia, spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam Was do modlitwy za tych wspaniałych młodych ludzi, którzy nie jeden raz w tym roku dali dobre świadectwo o sobie i o swojej wierze.

Proszę Was o wsparcie modlitewne dla nich i dla spowiedników, i jeśli tylko możecie to przyjdźcie we wtorek na godz. 19.00 by otoczyć ich modlitwą i po prostu swoją obecnością dodać im siły i otuchy oraz dać świadectwo własnej wiary aby ten dzień (a właściwie wieczór) był rzeczywiście dla nich czasem zbliżenia się do Pana Boga i pojednania się z Nim. Myślę że wielu z nas doświadczyło w swoim życiu, że modlitwa za siebie nawzajem jest potrzebna i daje naprawdę wiele dobrych owoców.

Wszystkich Was zatem zapraszam we wtorek na dzień skupienia dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania  i proszę w najbliższych dniach o modlitwę w ich intencji. 

ks. Zbyszek

pojednanie

12.05.2013 - spotkanie dla chłopaków

moralność chrześcijańska

W ostatnią niedzielę, kiedy w Kościele obchodziliśmy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po Mszy Świętej wieczornej odbyło się spotkanie formacyjne - tym razem tylko dla męskiej części z naszego grona przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Tematem, jaki został na nim poruszony była: "Płciowość i seksualność mężczyzny - budowanie jej w zgodzie z moralnością chrześcijańską i nauką Kościoła". Na spotkanie oprócz kandydatów zostali zaproszeni goście - dwóch młodych mężczyzn, którzy dali świadectwo na temat przeżywania i budowania własnej seksualności i płciowości zgodnie z własną wiarą i zamysłem Bożym.

Za tydzień podobne  spotkanie po Mszy Świętej wieczornej będą miały dziewczęta z naszej grupy.  

8 maja 2013 - Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych


chrzest

W najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej (ok. godz. 19.00) spotykamy się w Głównym Kościele. Na tym spotkaniu wraz z rodzicami odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Nie zapomnijcie o przyniesieniu świecy chrzcielnej.

Pozdrawiam

ks. Zbyszek

Niedziela Palmowa 2013

Niedziela Palmowa 2013

 

Niedziela Palmowa rozpoczęła w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. Tradycyjnie w naszej parafii na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 11.00 miała miejsce uroczysta procesja z palemkami dookoła kościoła. W tym roku w jej przebieg włączyli się czynnie kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania. Dziękuję za Waszą pomoc. ks. Zbyszek. 

 

Niedziela Palmowa 2013Niedziela Palmowa 2013

Niedziela Palmowa 2013

 

 

 

Diecezjalny Dzień Młodzieży 2013

Diecezjalny Dzień Młodych 2013

 

W sobotę 23 marca br., na całym świecie odbyły się Diecezjalne Dni Młodzieży. W naszej diecezji, w ramach ich obchodów młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotkała się z księdzem biskupem i wręczyła podania z prośbą o jego udzielenie. Na to spotkanie udali się również kandydaci z naszej parafii. Odbyło się one w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie. 

 

Diecezjalny Dzień Młodych 2013 Dzień Młodych 2013

 

 

 

2017  Duszpasterstwo Młodzieży parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie   globbers joomla template