image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

Styczniowy Wieczór z Jezusem już za nami...


Wieczór z Jezusem - styczeń 2015Ostatnie piątkowe uwielbienie pod kilkoma względami było inne od poprzednich. Odbyło się wyjątkowo nie w pierwszy, ale w drugi piątek miesiąca i po raz pierwszy w Nowym 2015 Roku. Nawiązywało do okresu Bożego Narodzenia, który w liturgii przeżywaliśmy do Niedzieli Chrztu Pańskiego, dlatego rozpoczęło się od kolędy „Bóg się rodzi”. Tematem przewodnim Wieczoru były słowa zaczerpnięte z Pierwszego Listu Św. Jana Apostoła – „MY TAKŻE WIDZIELIŚMY I ŚWIADCZYMY, ŻE OJCIEC ZESŁAŁ SYNA JAKO ZBAWICIELA ŚWIATA” (1J 4,14). Tak jak zapowiadaliśmy, modlitwa i oprawa muzyczna styczniowego Wieczoru z Jezusem była oparta na śpiewach i modlitwach wspólnoty braci z Taize.
  

Czytaj więcej: Styczniowy Wieczór z Jezusem już za nami...

DZIĘKUJEMY za WAS!

Zdjęcie: Pamiętajcie te 3 słowa, które podkreślał Papież Franciszek: 
IDŹCIE
   BEZ OBAWY
           ABY SŁUŻYĆ
"Postępując zgodnie z tymi trzeba słowami, doświadczycie, że ten kto ewangelizuje, jest ewangelizowany, kto przekazuje radość wiary, otrzymuje więcej radości".

DZIĘKUJEMY!!!

Zdjęcie: DZIĘKI ZA WCZORAJ :-)
Czuwajmy dalej! 
DOBREGO ADWENTU

Błogosławię+
x.ZS

PS. W komentarzu niespodzianka :-)

26.09.2014 - spotkanie o prześladowaniach chrześcijan

Tak się złożyło, że temat o prześladowaniach, który wybraliśmy na nasze piątkowe spotkanie zbiegł się z liturgicznym wspomnieniem św. męczenników - Kosmy i Damiana, którzy ponieśli śmierć za wiarę w 300 r. na terenie dzisiejszej Syrii, czyli obszarze gdzie obecnie trwają krwawe prześladowania wyznawców Chrystusa. Na Mszy Świętej modliliśmy się za prześladowanych chrześcijan formularzem mszalnym o świętych męczennikach Kosmie i Damianie. 
Po Mszy Świętej przeszliśmy do salki na plebani na spotkanie formacyjne. Ks. Zbyszek rozpoczął je od krótkiego przedstawienia sylwetki św. Kosmy i Damiana, a następnie przedstawił obecny stan prześladowań chrześcijan. Po prezentacji podjęliśmy dyskusję na temat prześladowań na świecie, w Europie ale także i w Polsce. Wspólnie zastanawialiśmy się co możemy zrobić dla tych, którzy cierpią a nawet oddają życie za wiarę, za Chrystusa. 
Naszym wspólnym postanowieniem z tego spotkania, jest odmawianie przez cały tydzień modlitwy "Pod Twoją obronę" w intencji prześladowanych chrześcijan. 

Poniżej umieszczamy prezentację przedstawiającą aktualną sytuację prześladowań chrześcijan na świecie: 

Czytaj więcej: 26.09.2014 - spotkanie o prześladowaniach chrześcijan

19.09.2014 - spotkanie piątkowe o organizacji pracy

Tym razem nasze spotkanie rozpoczęła Msza Święta połączona z nowenną do bł. ks. Jerzego (w końcu to 19-ty dzień miesiąca:-). Do intencji była dołączona modlitwa za młodzież szkół średnich, z prośbą, dla niej, o Dary Ducha  Świętego i Boże prowadzenie w nowym roku szkolnym. 

Na naszym drugim, po wakacjach, spotkaniu formacyjnym kontynuowaliśmy dyskusję na temat spotkań piątkowych w tym roku. Postanowiliśmy, że w tym roku popracujemy także nad naszą integracją, dlatego miesięczny plan pracy będzie wyglądał następująco: 

 • I piątek miesiąca- Wieczór z Jezusem
 • II piątek miesiąca- Spotkanie formacyjne (temat wybiera i prowadzi jeden z Piątkowiczów)
 • III piątek miesiąca- wyjście integracyjne (kręgle, kino, teatr...)
 • IV piątek miesiąca- Spotkanie formacyjne (temat wybrany i poprowadzony przez ks. Zbyszka)

Ponadto ks. Zbyszek przypomniał nam wszystkim, żebyśmy dbali o uczestnictwo w Mszach Świętych poprzedzających nasze piątkowe spotkania, prosząc nas również a większe w nie zaangażowanie (Czytanie, Psalm, Modlitwa Wiernych). 

25.04.2014 - Bł. Jan XXIII - "Dobry Papież"

Na naszym ostatnim spotkaniu Piątkowym zatrzymaliśmy się nad postacią bł. Jana XXIII. Ks. Zbyszek przybliżył nam Jego sylwetkę i dokonania, które zawdzięcza Mu Kościół. Dzięki temu wiemy, że Błogosławiony Papież całkowicie poświęcił swoje życie dla Boga i Jego Owczarni.

Dla przybliżenia Jego nauczania publikujemy kilka Jego wypowiedzi, zaraz po nich umieszczamy kilka informacji o Nim samym i Jego życiu. Zobacz sam KIM BYŁ BŁ. JAN XXIII i co jako Kościół Jemu zawdzięczamy. 

 

 

 •  „Tym, co najcenniejsze w życiu, jest Jezus Chrystus, Jego święty Kościół, Jego Ewangelia, prawda i dobroć”
 • "Wobec Boga jestem grzesznikiem i prochem: przy życiu utrzymuje mnie Jezusowe miłosierdzie, któremu wszystko zawdzięczam".
 •  „Można być świętym z pastorałem w ręku, ale tak samo można nim zostać, mając w ręku miotłę”.
 • „Mój sekret miłości jest bardzo prosty: oddawać wszystko i nie zatrzymywać niczego dla siebie”
 • "Świętość nie polega na umartwieniach i na dziwacznych praktykach, ale na poszukiwaniu we wszystkim woli Pana, na posłuszeństwie, na łagodności".
 • "Świętość świętych nie polega na zdumiewających wydarzeniach, ale na małych rzeczach, które w oczach świata wydają się błahostkami" 

Czytaj więcej: 25.04.2014 - Bł. Jan XXIII - "Dobry Papież"

14.02.2014 - spotkanie ze św. Cyrylem i Metodym

Tym razem temat naszego piątkowego spotkania wyznaczył kalendarz liturgiczny Kościoła, w którym 14 lutego patronują św. Cyryl i Metody - patroni Europy. Ze względu na trwającą jeszcze wizytę kolędową spotkanie poprowadził ks. Marcin, a ks. Zbyszek w tym czasie odwiedzał i błogosławił mieszkania parafian.

W drugiej części, ks. Zbyszek (po powrocie z kolędy) przeczytał nam również informację o spotkaniu papieża Franciszka z narzeczonymi na Placu św. Piotra. Tekst załączamy poniżej: 

Czytaj więcej: 14.02.2014 - spotkanie ze św. Cyrylem i Metodym

31.01.2014 - spotkanie z Boskim Obliczem

Boskie Oblicze z Manopello

 

 

Zgodnie z zapowiedziami w ostatni piątek stycznia odbyliśmy duchową podróż do włoskiego sanktuarium Boskiego Oblicza w Manopello. Ks. Zbyszek na spotkanie przyniósł kopię oblicza, która jest jego pamiątką z rowerowego wyjazdu do Rzymu. Przybliżona została historia świętego wizerunku jak i samego sanktuarium. 

24.01.2014 - Piątkowe Spotkanie z Franciszkiem

"Wolę Kościół po przejściach, niż chory z zamknięcia"

Na naszym ostatnim spotkaniu piątkowym zatrzymaliśmy się nad rozmową papieża Franciszka z młodzieżą salezjańskiej parafii. Spotkanie rozpoczęło się z 50 min. opóźnieniem, gdyż ksiądz Zbyszek "utknął" na kolędowej wizycie. Całość papieskiej rozmowy, która była tematem piątkowej dyskusji umieszczamy poniżej. Zerknij i zapoznaj się z nią, naprawdę warto. 

Czytaj więcej: 24.01.2014 - Piątkowe Spotkanie z Franciszkiem

13.12.2013 - spotkanie o IN VITRO - relacja

Tym razem temat spotkania omawiała Ewa, która przedstawiła nam metodę sztucznego zapłodnienia IN VITRO. Powiedziała na czym ona polega i jakie jest z nią związane ryzyko powikłań. Wyjaśniła też dlaczego Kościół sprzeciwia się tej metodzie. 

Warto zauważyć że IN VITRO nie leczy bezpłodności, gdyż po urodzeniu dziecka poczętego z IN VITRO małżonkowie nadal są bezpłodni. Biskupi polscy w dokumencie: "O WYZWANIACH BIOETYCZNYCH PRZED KTÓRYMI STOI WSPÓŁCZESNY CZŁOWIEK" z 5 marca 2013 r., nazywają tą metodę: "kolejnym eksperymentowaniem na człowieku". Napisali też, że "to produkcja człowieka, stanowiąca w istocie formę zawładnięcia życiem ludzkim". Treść dokumentu omówił i przedstawił ks. Zbyszek, za co dziękujemy. 

Poniżej umieszczamy ww. dokument w całości, na prawdę warto się z nim zapoznać: 

Czytaj więcej: 13.12.2013 - spotkanie o IN VITRO - relacja

06.12.2013 - Adwentowy Wieczór z Jezusem

Kolejny raz w pierwszy piątek miesiąca spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie - WIECZÓR z JEZUSEM. Przypadł on na pierwszy tydzień adwentu, dlatego rozważania i pieśni ułatwiły nam wejść w klimat adwentowego czuwania. Na koniec ks. Zbyszek udzielił indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. 

29.11.2013 - relacja z Pielgrzymki do Ziemi Świętej

Spotkanie poprowadził ks. Zbyszek. Tematem była nie dawno odbyta przez niego i grupę naszych parafian Pielgrzymka po Ziemi Świętej. Ksiądz przyniósł i pokazał nam zdjęcia oraz opowiedział o miejscach które udało się im zwiedzić. Spotkanie zakończyliśmy na sali gimnastycznej gając w siatkówkę. 

22.11.2013 - Wieczór z Jezusem kończący Rok Wiary

Tym razem Piątkowicze spotkali się na wspólnej modlitwie adorując naszego Pana obecnego w Najświętszym Sakramencie. Był to nasz listopadowy Wieczór z Jezusem, który z racji Uroczystości Wszystkich Świętych z pierwszego piątku miesiąca został przeniesiony na trzeci, a to zbiegło się z Zakończeniem Roku Wiary.

Na modlitwie licznie zgromadzili się wierni z różnych wspólnot parafialnych i nie tylko. Wspólnota "Jezus Żyje" wraz z Ks. Proboszczem poprowadziła modlitwę wstawienniczą. Wszyscy obecni dziękowali za Rok Wiary, za łaski w Nim otrzymane i prosili o jego owoce. 

25.10.2013 - Sztuki walki a nasza wiara

sztuki walki

Sztuki walki, które stają się coraz bardziej popularne niosą ze sobą niebezpieczeństwo grzechu idolatrii (bałwochwalstwa), sprzeciwiającego się I przykazaniu Bożemu.

O tym kiedy dla chrześcijanina są one zagrożeniem, i które z nich zawierają elementy duchowości nam obcych było właśnie ostatnie spotkanie piątkowe. Rozpoczęliśmy je Mszą Świętą, a po Niej Piątkowicze poprowadzili różaniec. Po spotkaniu formacyjnym poszliśmy na salę rozruszać nasze kości i graliśmy w siatkę. 

18.10.2013 - Nadrabianie zaległości, czyli o OPUS DEI

Opus DeiTym razem Piątkowicze nadrabiali zeszłotygodniowe zaległości i zatrzymali się na temacie, dotyczącym wspólnoty Opus Dei. Spotkanie poprowadził Paweł, który przedstawił historię powstania organizacji, przybliżył sylwetkę jej założyciela - św. Jose Marii Escrivy, a także powiedział o charyzmatach Opus Dei. Kontrowersje związane z dziełem nie zostały pominięte, ale również ciekawie omówione i wyjaśnione.

 

Czytaj więcej: 18.10.2013 - Nadrabianie zaległości, czyli o OPUS DEI

11.10.2013 - spotkanie piątkowe o Taize

Taize - logoW związku z nieoczekiwanymi trudnościami pojawienia się Pawła na naszym piątkowym spotkaniu temat dot. Opus Dei został odłożony w czasie. Tematem naszego ostatniego spotkania stała się Wspólnota z Taize i organizowane przez nią Europejskie Spotkania Młodych.

Ks. Zbyszek przybliżył nam najważniejsze informacje dotyczące Taize oraz br. Rogera - założyciela wspólnoty, a także zachęcił do udziału w najbliższym Spotkaniu Młodych, które tym razem odbędzie się w Strasburgu, w dniach 28.12.2013 - 01.01.2014. Zaproszenie ciągle jest aktualne, zapisy trwają do 17 listopada br., nawet jeśli nie możesz pojechać na spotkanie to jesteś mile widziany/a na spotkaniach modlitewnych przygotowujących do pielgrzymki. Tam możesz poznać i zaczerpnąć ducha Wspólnoty z Taize. Modlitwa będzie się odbywać w każdą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej, czyli ok. godz. 19.00 w Dolnym Kościele.

Czytaj więcej: 11.10.2013 - spotkanie piątkowe o Taize

04.10.2013 - III Wieczór z Jezusem

To już III Wieczór z Jezusem, który przeżywaliśmy w ramach naszego piątkowego spotkania. Kluczem do rozważań, była Ewangelia wg św. Łukasza - fragment o obfitym połowie ryb. Wszystkim którzy włączyli się w Jego przygotowanie bardzo serdecznie dziękuję. 

Poniżej znajduje się tekst Ewangelii, który nam towarzyszył na modlitwie.

Czytaj więcej: 04.10.2013 - III Wieczór z Jezusem

27.09.2013 - magiczne symbole


Magia

Wiele jest symbolów, których używamy w naszej codzienności, ale nie znamy ich znaczenia.
Część z nich jest powiązana z magią i okultyzmem. Często nie wiemy że znak który nosimy na koszulce czy bluzie ma podłoże demoniczne i jest powiązane z satanizmem. I właśnie o symbolach magicznych było nasze ostatnie spotkanie, na którym ks. Zbyszek omówił wszystkie te z którymi stykamy się w naszym życiu a ich znaczenie nie jest nam do końca znane. 

Za tydzień przypada I piątek miesiąca dlatego spotykamy się na wspólnej modlitwie adoracyjnej. Będzie to nasz kolejny Wieczór z Jezusem.

20.09.2013 - spotkanie po wakacjach

Nasze pierwsze, powakacyjne spotkanie odbyło się w piątek 20 września, po odpuście patrona naszej parafii - św. Stanisława Kostki. Miało ono charakter organizacyjny. ,

Podsumowaliśmy wyjazdy wakacyjne i postanowiliśmy, że w tym roku nasze spotkania rozpoczynać się będą Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00, a bezpośrednio po Niej w salce Duszpasterstwa Młodzieży będzie miało miejsce spotkanie formacyjne. Tematy jakie chcemy zgłębiać to m.in: poznawanie historii i charyzmatów wspólnot które działają w Kościele, zagrożenia duchowe, magia i jej symbole, ekumenizm i inne religie świata, objawienia maryjne, bioetyka, nauczanie społeczne Kościoła, ochrona życia (aborcja, in vitro). Chcemy aby spotkanie formacyjne kończyło się najpóźniej o godz. 20.30, a po nim bezpośrednio będziemy przechodzić do Zespołu Szkół przy ul. Zajączka na salę gimnastyczną, by pograć w siatkówkę. 

28.06.2013 - Zakończenie formacji 2012/2013

święci Apostołowie Piotr i PawełW ostatni piątek czerwca – 28.06.2013 r., zakończyliśmy kolejny rok formacji Grupy Piątkowej. Po godz. 19.00 spotkaliśmy się w Dolnym Kościele na Mszy Świętej, by podziękować Panu  Bogu za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku i prosić o Jego błogosławieństwo na czas wakacji. Podobnie jak rok temu, naszemu zakończeniu i podsumowaniu formacji 2012/2013 patronowali święci Piotr i Paweł, bo zgodnie z liturgią świętowaliśmy już Wigilię Uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po Eucharystii przeszliśmy do salki akademickiej na agapę, w której przygotowanie włączyli się wszyscy piątkowicze. Podsumowaliśmy tegoroczne spotkania i wstępnie rozmawialiśmy o planach na wrzesień.

Wszystkim PIĄTKOWICZOM życzę udanych, słonecznych wakacji. Niech Dobry Bóg prowadzi Was po wakacyjnych szlakach i obdarza swoim Błogosławieństwem.

Do zobaczenia we wrześniu.

Ks. Zbyszek

21.06.2013 - Egzorcyzmy cd.

EGZORCYZMYPo tygodniowej zadumie i modlitwie za Bartka i Grześka powróciliśmy do tematu egzorcyzmów. Nasze spotkanie odbyło się w Salce Akademickiej. Ze względu na małą frekwencję zrezygnowaliśmy z obejrzenia kolejnego (przedostatniego w I serii) odcinka Czasu Honoru. I czekając na spóźnialskich rozmawialiśmy o sprawach bieżących.

Po modlitwie rozpoczęła się część formacyjna, którą w dużej części zajęły interesujące świadectwa Kuby, Ani, Doroty i Pauliny o Mszy Świętej o uzdrowienie, które odbywają się w Częstochowie i są prowadzone przez Wspólnotę Mamre  oraz egzorcystę - ks. Cyrana. Po tych wypowiedziach ks. Zbyszek dokończył temat egzorcyzmów i przedstawił stopnie i rodzaje dręczeń diabelskich. 

Spotkanie zakończyła Modlitwa Błagalna do Przenajświętszej Trójcy i Pana Jezusa z rytuału egzorcyzmów. 

Ustaliliśmy, że nasze kolejne spotkanie zakończy formację w tym roku szkolnym. Dlatego za tydzień spotykamy się w Kościele o godz. 19.00 na Mszy Świętej a po niej przejdziemy do Salki Akademickiej na Agapę podczas której podsumujemy tegoroczne spotkania Grupy Piątkowej.

14.06.2013 - Modlitwa za Grześka i Bartka

W wieczór przed pogrzebem Grzegorza, razem ze studentami spotkaliśmy się w Kościele na wspólnej modlitwie za Grześka i Bartka. Czuwaliśmy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówiliśmy różaniec w intencji chłopaków i ich rodzin. 

07.06.2013 - Wieczór z Jezusem

WIECZÓR Z JEZUSEM 2Tym razem nasze piątkowe spotkanie przypadło w pierwszy piątek miesiąca, miało więc charakter modlitewny. Był to już II Wieczór z Jezusem.

W Liturgii Kościoła obchodziliśmy wtedy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Teksty modlitewnych rozważań oparte były na Liturgii Słowa z Uroczystości. Tematem przewodnim był Jezus - Dobry Pasterz i Jego Najświętsze Serce. Czas ten był okazją do podziękowania Panu Bogu za cały rok szkolny i akademicki, które dobiegają końca. Grupa muzyczna jak zwykle nie zawiodła i pomogła nam w modlitwie, wychwalając swym śpiewem i muzyką Pana Boga. Do modlitwy dołączyło się wielu wiernych, zarówno studentów jak i parafian oraz sympatyków naszej parafii.

Za wspólną modlitwę dziękujemy. A następny WIECZÓR Z JEZUSEM już po wakacjach. 

31.05.2013 - DŁUUUGI WEEKEND

CZAS HONORU

W prawdzie trwa dłuuuugi weekend, ale sympatycy "Czasu Honoru" nie poddali się i w ostatni piątek o 19.00 stawili się w salce Duszpasterstwa Akademickiego aby śledzić dalej losy serialowych bohaterów. Pomimo kilku problemów technicznych: zmiana miejsca spotkania (wylądowaliśmy w świetlicy Amicusa;-) oraz licznych zarysowań na płytce; udało się obejrzeć kolejne 2 odcinki i wszystko wskazuje na to, że do wakacji zdążymy obejrzeć cały 1 sezon;-). 

Po projekcji, zgodnie z zapowiedziami, poszliśmy pograć w siatkówkę. Weekendowa frekwencja nie przeszkodziła w utworzeniu 2 drużyn i rozegraniu 4, poziomowo bardzo wyrównanych, setów. 

24.05.2013 - Egzorcyzmy

EGZORCYZMYPo dłuuuugiej przerwie nasze piątkowe spotkanie w końcu odbyło się według prawidłowej formy. Zaczęliśmy Mszą Świętą, po której przeszliśmy do Salki Akademickiej, gdzie obejrzeliśmy kolejny odcinek Czasu Honoru. Po projekcji modlitwą rozpoczęliśmy spotkanie formacyjne, którego tym razem tematem były Egzorcyzmy. Ks. Zbyszek przybliżył nam podstawowe wiadomości na temat egzorcyzmów i egzorcystów. Po części formacyjnej podjęliśmy temat wyjazdu wakacyjnego, nad którym każdy z nas ma się zastanowić. Po 21.00 udaliśmy się na siatkówkę do Gimnazjum na Filareckiej, która po raz kolejny była na wysokim poziomie;)

17.05.2013 - Nowenna do Ducha Świętego

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

Cały Kościół oczekuje na Zesłanie Ducha Świętego - trwa Nowenna przed Pięćdziesiątnicą. W ramach naszego piątkowego spotkania braliśmy udział w kolejnym czuwaniu modlitewnym w formie lectio divina, przygotowującym nas do obchodów Zesłania Ducha Świętego. Tym razem pochyliliśmy się nad osobą Maryi - Matki Boga jako świadka wiary, który prowadzi nas do Boga. Czuwaniu przewodniczył ks. Proboszcz. 

10.05.2013 - Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

Nowenna przed Zesłaniem Ducha ŚwiętegoJak co roku, na 9 dni przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii organizowane jest Czuwanie Modlitewne według metody LECTIO DIVINA. Ma ono przygotować nas i całą parafię do świętowania wielkiej tajemnicy naszej wiary, jaką jest Zesłanie Ducha Świętego. Zorganizowanie pierwszego spotkania należało do naszej wspólnoty we współpracy z lektorami. Hasło tegorocznych spotkań modlitewnych to "Śladami wiary", które wskazuje na wędrówkę po drogach wiary wybranych postaci biblijnych.

Naszemu czuwaniu towarzyszyła postać Abrahama - ojca wszystkich wierzących. Przyglądaliśmy się 3 wydarzeniom z życia jego wiary: 

  • powołaniu Abrama
  • zawarciu przymierza z Bogiem
  • próbie wiary jakiej poddał Abrahama Pan Bóg

Po modlitwie udaliśmy się do gimnazjum na siatkówkę, która tym razem odbyła się na boisku szkolnym.

26.04.2013 - Modlitwa za maturzystów

Adoracja Tym razem nasze spotkanie miało charakter modlitewny. Udaliśmy się na Adorację Najświętszego Sakramentu zorganizowaną w sąsiedniej parafii u oo. Marianów na Górce. Nasza wspólnota dzieląc się swymi talentami pomogła w prowadzeniu śpiewów. 

W sposób szczególny naszą modlitwą objęliśmy maturzystów, których w tym roku w naszej wspólnocie mamy kilkoro. 

Obiecujemy dalszą modlitwę i życzymy powodzenia w zmaganiu się z zestawami pytań egzaminacyjnych.

19.04.2013 - Czas Honoru

CZAS HONORUPo raz kolejny nasze spotkanie odbyło się w salce Duszpasterstwa Akademickiego i w całości było zdominowane przez serial - Czas Honoru. Ze względu na nieobecność ks. Zbyszka, który był w drodze powrotnej z zielonej szkoły, fani serialu postanowili sami zorganizować projekcję kolejnego odcinka - "Odwet". Zaraz po jego zakończeniu w salce pojawił się ks. Zbyszek, obładowany podróżnymi bagażami. Część z obecnych razem z księdzem poszła na Mszę Świętą, a reszta udała się na sportowe zmagania. Ze względu na nieprzewidziane wcześniej trudności zmieniliśmy dyscyplinę i graliśmy w pingponga, tym samym mogliśmy wypróbować nowo zakupiony stół, do salki lektorskiej znajdującej się pod Kościołem.

12.04.2013 - św. Nikodem

św. NIKODEMNa ostatnim spotkaniu – w piątek 12 kwietnia, po Mszy Świętej przeszliśmy do salki Duszpasterstwa Akademickiego i obejrzeliśmy kolejny odcinek „Czasu Honoru”, którego tytuł („Wielkanoc 41’) zbiegł się z okresem wielkanocnym przeżywanym obecnie w Kościele. Po projekcji, ok. godz. 20:00, wspólnymi Nieszporami rozpoczęliśmy część formacyjną. Jej tematem była postać św. Nikodema, faryzeusza, który uwierzył w Jezusa i Jego naukę oraz słowa z Ewangelii wg. św. Jana (J 3, 1-21), zawierające nocną rozmowę Nikodema z Jezusem.

Na koniec omówiliśmy z Księdzem sprawy organizacyjne i poszliśmy na salę gimnastyczną pograć w siatkówkę. Po świątecznej przerwie poziom gry znowu wraca do wysokiej formy:-). 

Chcesz dowiedzieć się więcej o św. Nikodemie, zajrzyj poniżej: 

Czytaj więcej: 12.04.2013 - św. Nikodem

5.04.2013 - Wieczór z Jezusem

Wieczór z Jezusem

Nasze pierwsze  spotkanie po Wielkim Poście przypadło w pierwszy piątek miesiąca - zatem miało charakter modlitewny. Zgodnie z tegorocznym postanowieniem była to Adoracja Najświętszego Sakramentu, po raz pierwszy pod szyldem "Wieczór z Jezusem".

Jako, że w Kościele trwała Oktawa Wielkanocy rozważania były prowadzone w oparciu o fragment z Ewangelii według świętego Jana, ukazujący spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami - J 20, 19-29:

Czytaj więcej: 5.04.2013 - Wieczór z Jezusem

2017  Duszpasterstwo Młodzieży parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie   globbers joomla template