image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

Spotkania piątkowe

Plan naszych spotkań wygląda następująco:

 1. W tym roku spotkania naszej grupy rozpoczynamy w piątek parafialną Mszą Świętą o godz. 18.00, w którą angażuje się nasza wspólnota (Czytania, Psalm, modlitwa powszechna).
 2. Po Eucharystii, ok. godz. 19.00  przechodzimy do salki Duszpasterstwa Młodzieży na plebanii i tam rozpoczyna się część formacyjna, na której poruszamy problemy, z jakimi młodzi ludzie spotykają się w szkole, na ulicy, o które są pytani przez rówieśników, kolegów i koleżanki a dotyczą wiary, moralności chrześcijańskiej, katolickiej nauki społecznej. Dotykamy również tematów aktualnych, którymi żyje świat. 
  Tematy ustalamy z wyprzedzeniem, ich przygotowanie należy nie tylko do Księdza Opiekuna, ale również do członków wspólnoty (wśród propozycji pojawiły się następujące problemy: religie świata, sekty; różne sposoby modlitwy; pogłębianie wiadomości o świętych i błogosławionych; objawienia NMP i Pana Jezusa;
  Totus Tuuspoznawanie miejsc świętych; poznawanie komentarzy biblijnych oraz kultury i tradycji biblijnej; poznawanie sylwetek współczesnych świętych, egzorcyzmy i zniewolenia duchowe) 
 3. Ok godz. 20.00 kończymy część formacyjną, odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego 
  i zwyczajem lat ubiegłych udajemy się na siatkówkę,  która w tym roku ma miejsce na sali sportowej Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. gen. Zajączka.
 4. Jeden raz w miesiącu w ramach naszego piątkowego spotkania wychodzimy na wspólną integrację - kręgle, kino, teatr...
 5. W pierwsze piątki miesiąca zapoczątkowaliśmy modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, nazwaną WIECZÓR z JEZUSEM, na której spotykają się wszystkie wspólnoty tworzące duszpasterstwo młodzieży działające przy naszej parafii. Więcej o tej inicjatywie dowiesz się klikając >>tutaj<<.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych spotkaniach, wejdź do

=> I N F O R M A T O R A    P I Ą T K O W E G O <=

w nim dajemy znać co działo się na ostatnich spotkaniach formacyjnych. 

2017  Duszpasterstwo Młodzieży parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie   globbers joomla template