image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

Relacja z ESM Taize w Pradze

Relacja z Europejskiego Spotkania Młodych (ESM) Taize w Pradze

Spotkania organizowane przez wspólnotę z Taizé odbywają się na przełomie starego i nowego roku w różnych krajach Europy. Mają one charakter ekumeniczny, ponieważ łączą katolików i protestantów różnych Kościołów, jednym słowem to chrześcijańskie święto młodych. Młodzież w nich uczestnicząca zostaje przyjęta przez parafie, a zakwaterowanie ma miejsce u rodzin goszczących lub w obiektach publicznych takich jak np. szkoły lub sale gimnastyczne. Stolica Czech była  gospodarzem Europejskiego Spotkania Młodych po raz drugi. W tym roku w spotkaniu wzięło udział ponad 30 tysięcy młodych ludzi z całej Europy, w tym 6700 osób z Polski. Ekipa z Kostki

Młodzież z naszej parafii uczestniczyła w tym spotkaniu już po raz trzeci. To co nas zachęca do udziału w corocznych spotkaniach europejskich to sposób przeżycia, przywitania nowego roku na modlitwie o pokój z rówieśnikami z całej Europy. ESM to jednak nie tylko radosne pieśni i zabawa, to przede wszystkim wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania, które niepokoją często serca młodych ludzi. To spotkanie różnych narodów, w czasie którego jako młodzi ludzie możemy przedstawić i dzielić się swoją kulturą, śpiewem jak również sposobem patrzenia na świat.

Czytaj więcej: Relacja z ESM Taize w Pradze

Europejskie Spotkanie Młodych w PRADZE

Przy naszej parafii powstał punkt przygotowań do wyjazdu na tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych, które organizuje wspólnota z TAIZE. Odbędzie się ono w czeskiej Pradze w terminie od 29.12.2014 do 02.01.2015. (wyjazd z Warszawy 28.12 - niedziela, powrót 02.01 piątek) Koszt takiego wyjazdu to 55 euro (koszty organizacyjne, płatne po przyjeździe do Pragi, w tym jest już jedzenie i bilety komunikacji miejskiej) + ok. 300 zł koszty podróży do Pragii.

W najbliższą niedzielę (09 listopada) odbędzie się pierwsze spotkanie modlitewno-organizacyjne, o godz.19.00 w Dolnym Kościele.

Więcej informacji m.in. wstepny program tegorocznego spotkania znajduje się na stronie: http://www.taize.fr/pl_article4952.html 

Czytaj więcej: Europejskie Spotkanie Młodych w PRADZE

Pielgrzymka do Medjugorie A.D. 2013

Ekipa przed Sanktuarium Po raz kolejny celem naszego wakacyjnego wyjazdu było sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorie i organizowany tam XXIV Festiwal Młodych.LOGO FESTIWALU

Z Warszawy wyjechaliśmy wczesnym rankiem 25 lipca. Po drodze odwiedziliśmy kaplicę Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej prosząc o udany i owocny wyjazd. W Czechach zwiedziliśmy romańsko-gotycką Bazylikę św. Prokopa w Trebiću, a wieczorem zatrzymaliśmy się na nocleg u zaprzyjaźnionej rodziny Solanskich w Nowych Syrowicach.  

 

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Medjugorie A.D. 2013

Strasburg – relacja z pielgrzymki, zdjęcia i owoce

Co prawda już trochę słyszeliście o naszym wyjeździe do Strasburga, który miał miejsce na przełomie roku 2013/2014. Była to pielgrzymka na europejskie spotkanie młodych i modlitwę ze wspólnotą z Taize. Jednak nie widzieliście zdjęć z tych pięknych dni, a tak jak mówiłem pielgrzymka bardzo się udała i przeszła najśmielsze oczekiwania.
TAIZE 2013/2014 - HERLLISHEIMPoniżej krótka relacja z tego wydarzenia, kilka zdjęć oraz informacja o popielgrzymkowych postanowieniach.

Czytaj więcej: Strasburg – relacja z pielgrzymki, zdjęcia i owoce

Film "Cristiada" - 28.05.2013

CristiadaPropozycja na najbliższą niedzielę - wyjście do kina "Wisła" na film "Cristiada", zapisy w tabelce przesłanej e-mailem. 

Opis filmu

„Cristiada” w reżyserii Deana Wrighta to najdroższa produkcja w historii kina meksykańskiego z gwiazdorską obsadą (m.in. Andy Garcia, Eva Longoria i Peter O’Toole). Film opowiada o powstaniu meksykańskich katolików nazywanym Cristiadą (Krucjatą) przeciwko ateistycznej tyranii rewolucyjnych władz Meksyku w latach 1926–1929.

Obsadzie „Cristiady” przewodzi Andy Garcia, odgrywający rolę generała Gorostiety, wojskowego w stanie spoczynku, który przyglądając się z żoną (Eva Longoria) temu, jak Meksyk pogrąża się w brutalnej wojnie domowej, wzbrania się z początku przed zaangażowaniem w sprawę. Jednakże wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia. Zmienia bandę prześladowanych za wiarę, nieudolnych rebeliantów w bohaterów będących siłą, z którą trzeba się liczyć. Generał ma niewielkie szanse w walce z wszechwładnym i bezwzględnym prezydentem Plutarco Callesem (nazywanym „antychrystem”), ale ludzie, których spotyka na swej drodze, młodzi idealiści, zadziorni renegaci, a przede wszystkim jeden, niezwykły nastolatek imieniem Jose, uświadamiają mu, że odwaga i wiara mogą narodzić się nawet wtedy, gdy już nie można liczyć na sprawiedliwość.

Europejskie Spotkanie Młodych w Strasburgu

Taize - StrasburgDrodzy Młodzi! 

Tak jak zapowiadałem we wrześniu, po raz kolejny nasza parafia organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych, które prowadzi Wspólnota Ekumeniczna z Taize. W tym roku miejscem spotkania jest Strasburg - położony na granicy francusko-niemieckiej.

 

 

 

Od dzisiaj ruszają zapisy, możecie się zgłaszać:

 1. drogą mailową (mój adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. );

 2. osobiście u mnie.

 Poinformujcie Waszych znajomych o tej inicjatywie. 

Pierwsze spotkanie organizacyjno-informacyjne już w najbliższą niedzielę 13 października, po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 19.00 w Dolnym Kościele. 

Zapraszam

ks. Zbyszek

2017  Duszpasterstwo Młodzieży parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie   globbers joomla template