image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

ROK AKADEMICKI CZAS ZACZĄĆ

Moi Drodzy Studenci!

Wiem, wiem... CO WIEM? Otóż to, że od kilku dni skończyły się dla was wakacje i nadszedł upragniony czas, aby móc się dalej rozwijać. Tak intelektualnie, fizycznie jak i duchowo. I przede wszystkim na rozwoju duchowym chciałbym się dzisiaj skupić. Wiecie, że doba ma 24 godziny i że w ciągu niej  trzeba znaleźć na wszystko czas. Również czas na rozmowę i spotkanie z Panem Bogiem.                                       On ciągle na nas czeka.

                            Już we wtorek 7 października o godz. 20.00,                                          przyjdź na Mszę święta, rozpoczynającą kolejny Rok Akademicki.                                        ,,Przyjdź i nie szukaj wymówek,                                                                  gdy masz spełnić swój obowiązek'' - mówi Syrach.

Przyjdź! zabierz koleżankę, kolegę i dołącz do Duszpasterstwa Akademickiego naszej parafii!!!

23.09.2014 - wspomnienie św. Ojca Pio

23 września - to w liturgii Kościoła dzień wspomnienia św. Ojca Pio, który został wybrany na patrona i opiekuna naszego duszpasterstwa akademickiego. 

W tym roku pielgrzymowaliśmy do miejsca Jego kultu - San Giovanni Rotondo i modliliśmy się przy Jego grobie za cale duszpasterstwo, prosząc o Jego wstawiennictwo nad nami. W załączniku kilka zdjęć z pobytu w tym pięknym miejscu. 

Proszę Was tego dnia o modlitwę w intencji całego duszpasterstwa młodzieży naszej parafii. 

ks. Zbyszek

Czytaj więcej: 23.09.2014 - wspomnienie św. Ojca Pio

22 października 2013 - ODPUST: jak go zdobyć?

W historii narosło wiele opinii na temat odpustów.                                                                                                 Były czasy, w których poprzez niewłaściwe ich traktowanie                                                                               dochodziło do bardzo poważnych nadużyć.

Dzisiaj, a już właściwie podczas trwania Soboru Watykańskiego II,                                                            zorientowano sin, że odpusty są zbyt ważną sprawą,                                                                                          by przejść obok nich obojętnie.

 

Czytaj więcej: 22 października 2013 - ODPUST: jak go zdobyć?

Filmik z Żagli

Zapraszamy  do obejrzenia unikatowego, krótkometrażowego filmu z żagli. 

WEJDŹ NA LINK i poczuj się przez chwilę jak Żeglarz. AHOJ

https://www.facebook.com/photo.php?v=10201660035931592&set=vb.594064093945234&type=2&theater

Wyjazd D.A. na Żagle 2013

Wyjazd na żagle Duszpasterstwa na Żagle.

Zdjęcia z wyjazdu do Portugalii D.A.

Wyjazd- pielgrzymka do Portugalii zakończony. Zwiedziliśmy wiele ciekawych i pięknych miejsc. Odwiedziliśmy Sanktuarium w Fatimie, gdzie spędziliśmy wiele czasu na modlitwie przed figura Matki Bożej w miejscu Jej objawienia w 1917 roku. Po pobycie w Fatimie pojechaliśmy do Porto. W czasie pobytu i zwiedzaniu tego miasta pojechaliśmy na jeden dzień do Bragi. Po po trzech dniach w Porto pojechaliśmy do kurortu nad amym Atlantykiem w Casta Nova- niedaleko Aveiro. Po nabraniu sił w Casta Nova pojechaliśmy na dalsza część naszego zwiedzania w kierunku Lizbony zahaczajac po drodze o Nazare, Alcabaca, Obidos. Nasza podróż po przejechaniu blisko 1000 km zakończyliśmy w Lizbonie.

Poniżej znajduje się pare zdjęć z naszego wyjazdu

Czytaj więcej: Zdjęcia z wyjazdu do Portugalii D.A.

"Ja Wierzę, że to TY"

Pielgrzymka do Częstochowy

Daniel Osiecki wraz z Oliwią i Tereską R. będa pielgrzymować do Częstochowy w grupie brązowej z WAPM-em. Jest to grupa, w której pielgrzymował Bartek i do tej grupy was zapraszam. Serdecznie zapraszaja wszystkich z Duszpasterstwa "Źródło" do wspólnie przeżytych rekolekcji w drodze.

Intencja jest oczywista: idziemy modlić się za Bartka i Grzesia.
Nie ma absolutnie żadnych ograniczeń jeśli chodzi o ilość uczestników i wszyscy moga czuć się zaproszeni, tak naprawdę im nas będzie więcej, tym lepiej. 
 
Pielgrzymka wyrusza 05.08.2013 bardzo rano spod kościoła Św. Anny, zaraz po Eucharystii. Dochodzimy do Częstochowy 14.08, tego dnia można wrócić do Warszawy, można też zostać do 15 sierpnia i przeżyć w Częstochowie  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
W tym roku wiary w pielgrzymowaniu towarzyszyć nam będzie hasło: JA WIERZĘ, ŻE TO TY

Wyjazd D.A "Źródło" do Fatimy

Wyjazd do Fatimy.

W dniach od 1 do 8 lipca grupa studentów z Duszpasterstwa wraz z ks. Michałem Wudarczykiem będzie pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Po nawiedzeniu Sanktuarium w planie wyjazdu jest jeszcze zwiedzanie takich miejsc jak: Porto, Braga, Guimaraes, Nazare, Coimbra, Aveiro, Sintra, Lisbona. 

Spotkanie wtorkowe- 21.05.13

Co nowego w bioetyce?

Na tym spotkaniu poruszaliśmy tematy:

-badań społecznych przeprowadzonych przez CBOS, które to badania dowodza, że średnio co 4-5 Polka dokonała w swoim życiu aborcji. 

-badań na komórkach macierzystych. Biorac pod uwagę, że w tej dziedzinie pojawiaja się coraz to nowe dokonania- w 2012 r. dwoje naukowców dostało Nagrodę Nobla za dokonania rozwoju badań w dziedzinie badań nad komórkami macierzystymi, które nie sa pochodzenia embrionalnego.

Na koniec, obejrzeliśmy krótki film z o. Pio w roli głównej i posłuchać Jego wypowiedzi m. in na temat Eucharystii, Świętości, ćwiczeń dla ducha. Wysłuchane rozważania przerodziły się w bardzo ciekawa dyskusję.

MAJÓWKA 2013

Wyjazd majowy Duszpasterstwa do Bogdan Wielkich.

 

W tym roku postanowiliśmy wyjechać duszpasterstwem nie w góry czy nad jeziora, lecz do bardzo klimatycznego Dworku w Bogdanach Wielkich.Chcieliśmy skupić się raczej na integracji wewnatrz wspólnoty i na wypoczynku w czym klimat Dwórku bardzo sprzyjał. Dworek wybudowany w latach 1880-1890 przez projektanta pochodzenia holenderskiego Adolfa Schimmelpfenninga. 

 

zobacz więcej zdjęć z wyjazdu

Czytaj więcej: MAJÓWKA 2013

2017  Duszpasterstwo Młodzieży parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie   globbers joomla template